WSKAZÓWKI

Dla profesjonalnego wędkarza, plecionka jest jednym z najistotniejszych elementów zestawu. Każdy z nas przecież, poświęca niekiedy sporą część życia oddając się pasji, w pogoni za wymarzoną, rekordową rybą. Ten dreszcz emocji i zastrzyk adrenaliny, nieodłączny element holu, napędza nas do działania i wracania nad wodę tak często, jak tylko to możliwe. Misją Mahi Mahi Superior, marki stworzonej z pasji do wędkarstwa, jest dostarczanie Wam uśmiechu. Zależy nam na współtworzeniu Waszych wyjątkowych przeżyć, szczególnie tych prawdziwie pozytywnych. Stąd, wiemy, jak istotna jest niezawodność stosowanej plecionki w najmniej oczekiwanym momencie. I dlatego właśnie, dostarczamy Wam produkt, co do którego mamy pełne przekonanie.

Jaką plecionkę wybrać? Oferta Mahi Mahi Superior.

Nasza oferta produktowa została zaprojektowana z myślą o wędkarzach łowiących w całej Europie. Od wędkarzy łowiących niewielkie pstrągi w górskich strumieniach, przez łowców dużych gatunków słodkowodnych, a na wędkarzach łowiących potężne dorsze i halibuty w zimnych wodach Norwegii kończąc. Słowem, mamy specjalistyczny produkt dla każdego, choć sama nasza oferta jest skonstruowana wyjątkowo selektywnie. Oto przykładowe zastosowania dla konkretnych plecionek Mahi Mahi Superior:

Mahi Mahi X3

Naszą 3-splotową plecionkę polecamy w szczególności do techniki ultralight, podczas łowienia pstrągów, okoni, czy białorybu, w tym kleni oraz jazi. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie korzystamy z niewielkich przynęt.

 

 

Mahi Mahi X4

To idealne rozwiązanie dla osób, które preferują nieco grubsze plecionki, do łowienia relatywnie mniejszych ryb lub tych, którzy nie unikają trudnych technicznie łowisk. Sprawdzi się świetnie podczas łowienia dużych pstrągów, jak również okoni w miejscach obfitujących w podwodne przeszkody czy kamienie.

Mahi Mahi X8

8-splotowa wersja cechuje się niemal okrągłym przekrojem i jest zdecydowanie numerem #1 w łowieniu sandaczy. Z powodzeniem jednak, można zastosować ją też do łowienia szczupaków, boleni oraz morskich gatunków, takich jak trocie, łososie, oraz bardziej egzotyczne tuńczyki, barakudy czy payary.


Mahi Mahi X16

To nasz najbardziej ekskluzywny produkt, który cechuje się wyjątkową wytrzymałością i strukturą, pozwalającą łowić z jego pomocą największe gatunki żyjące w wodach śródlądowych, morzach i oceanach. To najczęstszy wybór wśród wędkarzy łowiących sumy oraz tych podróżujących po całym świecie w poszukiwaniu rekordowych tuńczyków, GT, czy halibutów.

Jak dobrać średnicę plecionki?

Plecionki Mahi Mahi zostały dokładnie przetestowane pod kątem wytrzymałości i opisane w sposób rzeczywisty. Znajdziecie na nich opis zarówno w klasie wytrzymałości podanej w kilogramach (europejski), jak i w klasie PE (powszechnie stosowany w Japonii oraz Ameryce). W przypadku naszych plecionek, nie musicie niepotrzebnie zawyżać stosowanej średnicy, ograniczając tym samym odległość rzutów czy czucie przynęty. Wybieracie dokładnie opisaną wytrzymałość i macie pewność, że plecionka poradzi sobie z dokładnie takim jak wskazane obciążeniem.
Średnica plecionki ma ogromne znaczenie szczególnie w technice spinningowej. Im jest ona mniejsza, tym mniejszy opór w wodzie stawia plecionka, a co za tym idzie, tym łatwiej jest nam prowadzić przynętę. Dodatkowo, cieńsza plecionka stawia mniejszy opór podczas rzutu i jest mniej podatna na podmuchy wiatru, co wpływa na odległość i celność podania naszej przynęty.

Czy kolor ma znaczenie?

Nie bez powodu postawiliśmy na biały kolor naszych plecionek. Mimo, że nie wygląda on dla wędkarza tak efektownie, jak plecionki barwione chemicznie, jest on niewidoczny dla ryby pod wodą. Ze względu na to, że światło białe występuje naturalnie, ryby są do tego koloru przyzwyczajone. Co więcej, dla drapieżnika obserwującego powierzchnię, biały kolor zlewa się z prześwietloną wodą.
Oczywiście, kolor plecionki ma jednak znaczenie dla wędkarza. Jaskrawe kolory, takie jak żółty czy pomarańczowy, będą nieco lepiej widzialne na powierzchni wody. Są one jednak o wiele bardziej „inwazyjne” w kwestii naturalności prezentacji naszego zestawu. Stawiając na kompromis w postaci wykorzystania koloru białego, mieliśmy też na względzie wyjątkowo ważny czynnik, jakim jest niepoddawanie włókien plecionki zbędnym procesom chemicznego barwienia. Dzięki temu możemy być pewni, że jakość i wytrzymałość naszej plecionki nie ulegną zmianie w wyniku kontaktu z niewidocznymi gołym okiem, substancjami chemicznymi rozpuszczonymi w wodzie. Właśnie dlatego, nasze plecionki tak bardzo przypadły do gustu wędkarzom łowiącym w polskich rzekach.

Jaki węzeł stosować?

Ponieważ nasze plecionki charakteryzują się gładką strukturą, nie każdy węzeł okaże się idealny do stosowania w ich przypadku. W szczególności te rodzaje węzłów, które wykorzystują 1-punktowy nacisk, mogą okazać się nieskuteczne i przepuszczać linkę przy większych obciążeniach. Stąd, przychodzimy z pomocą i poradą odnośnie do tego, jakie węzły sprawdzą się wyśmienicie w przypadku plecionek Mahi Mahi. I nie bójcie się – wcale nie są to skomplikowane rodzaje wiązania.

 

#1 Węzeł Palomar

To chyba jeden z najprostszych węzłów, a zarazem jeden z najskuteczniejszych. Wywiera on wielopunktowy nacisk na plecionkę, pozwalając „zabezpieczyć” kolejne odcinki plecionki w swojej strukturze. Polecamy go w szczególności do stosowania z plecionkami 8- i 16-splotowymi. Jak zawiązać popularnego palomara? Zobaczcie na filmie poniżej:

#2 Węzeł Trilene

Kolejny, nieco bardziej zaawansowany, węzeł wielopunktowy, polecany w szczególności do stosowania z plecionkami 3-, 4- i 8-splotowymi:

#3 Węzeł Albright – przypon łączący plecionkę i fluorocarbon

Nie bez znaczenia jest również to, jak łączymy naszą plecionkę z przyponem fluorocarbonowym. W tym przypadku, polecamy wyjątkowo prosty, ale bardzo skuteczny węzeł Albright:

Kto pyta, nie błądzi!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z zastosowaniem naszych plecionek, możesz zawsze skontaktować się z nami zadając pytanie na naszej stronie w serwisie Facebook: Mahi Mahi Superior