WSKAZÓWKI
Jaką plecionkę wybrać? Oferta Mahi Mahi Superior.
Mahi Mahi X3
Naszą 3-splotową plecionkę polecamy w szczególności do techniki ultralight, podczas łowienia pstrągów, okoni, czy białorybu, w tym kleni oraz jazi. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie korzystamy z niewielkich przynęt.
Mahi Mahi X4
To idealne rozwiązanie dla osób, które preferują nieco grubsze plecionki, do łowienia relatywnie mniejszych ryb lub tych, którzy nie unikają trudnych technicznie łowisk. Sprawdzi się świetnie podczas łowienia dużych pstrągów, jak również okoni w miejscach obfitujących w podwodne przeszkody czy kamienie.Mahi Mahi X8
8-splotowa wersja cechuje się niemal okrągłym przekrojem i jest zdecydowanie numerem #1 w łowieniu sandaczy. Z powodzeniem jednak, można zastosować ją też do łowienia szczupaków, boleni oraz morskich gatunków, takich jak trocie, łososie, oraz bardziej egzotyczne tuńczyki, barakudy czy payary.
Mahi Mahi X16
To nasz najbardziej ekskluzywny produkt, który cechuje się wyjątkową wytrzymałością i strukturą, pozwalającą łowić z jego pomocą największe gatunki żyjące w wodach śródlądowych, morzach i oceanach. To najczęstszy wybór wśród wędkarzy łowiących sumy oraz tych podróżujących po całym świecie w poszukiwaniu rekordowych tuńczyków, GT, czy halibutów.Jak dobrać średnicę plecionki?
Czy kolor ma znaczenie?
Jaki węzeł stosować?
Ponieważ nasze plecionki charakteryzują się gładką strukturą, nie każdy węzeł okaże się idealny do stosowania w ich przypadku. W szczególności te rodzaje węzłów, które wykorzystują 1-punktowy nacisk, mogą okazać się nieskuteczne i przepuszczać linkę przy większych obciążeniach. Stąd, przychodzimy z pomocą i poradą odnośnie do tego, jakie węzły sprawdzą się wyśmienicie w przypadku plecionek Mahi Mahi. I nie bójcie się – wcale nie są to skomplikowane rodzaje wiązania.
#1 Węzeł Palomar
To chyba jeden z najprostszych węzłów, a zarazem jeden z najskuteczniejszych. Wywiera on wielopunktowy nacisk na plecionkę, pozwalając „zabezpieczyć” kolejne odcinki plecionki w swojej strukturze. Polecamy go w szczególności do stosowania z plecionkami 8- i 16-splotowymi. Jak zawiązać popularnego palomara? Zobaczcie na filmie poniżej:
#2 Węzeł Trilene
Kolejny, nieco bardziej zaawansowany, węzeł wielopunktowy, polecany w szczególności do stosowania z plecionkami 3-, 4- i 8-splotowymi:#3 Węzeł Albright – przypon łączący plecionkę i fluorocarbon
Nie bez znaczenia jest również to, jak łączymy naszą plecionkę z przyponem fluorocarbonowym. W tym przypadku, polecamy wyjątkowo prosty, ale bardzo skuteczny węzeł Albright:Kto pyta, nie błądzi!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z zastosowaniem naszych plecionek, możesz zawsze skontaktować się z nami zadając pytanie na naszej stronie w serwisie Facebook: Mahi Mahi Superior