Czerwiec był wyjątkowo udanym miesiącem dla naszych teamowiczów Mahi Mahi. Złowili oni wiele wspaniałych ryb, korzystając z naszych sprawdzonych plecionek. Na szczególną uwagę zasługuje sum o długości 236cm złowiony przez Pawła Kabata na krakowskim odcinku Wisły.

Jak mówi sam łowca:

„Zabierałem się do tej ryby od blisko tygodnia. Wielokrotnie wracałem w miejsce, w którym pokazała mi się po raz pierwszy. Ryba zdawała się nie być aktywna, a przynajmniej jej zachowanie sugerowało, że nie ma zamiaru pobrać przynęty. Po rozmowie z moim serdecznym kolegą Piotrem Brylingiem, dokonałem małej korekty zestawu i okazało się to kluczem do sukcesu. Ryba stała w bardzo trudnym technicznie miejscu, w związku z czym zdecydowałem się na cieńszą plecionkę Mahi Mahi – 0,36mm w wersji 16-splotowej, żeby dokładniej podać zestaw. Testowałem już to rozwiązanie i byłem przekonany co do jej wytrzymałości. Tym razem niemal bez zastanowienia ryba pobrała zestaw w bardzo agresywny sposób, a sama walka odbyła się w okolicach filaru mostu i zaparkowanych przy nim barek. Wymagało to niejednokrotnie siłowego podnoszenia i odciągania ryby od podwodnych struktur i przeszkód. Po około 10 minutach ryba była już w łodzi, a do mojego wędkarskiego albumu dołączyło kolejne zdjęcie z prawdziwym Smokiem Wawelskim.”

Pawłowi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne rekordowe sumy w tym sezonie. Was natomiast zachęcamy do dzielenia się z nami Waszymi historiami na naszym fanpage’u w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/MahiMahiSuperior